Jak zadbać o komfort gości weselnych?

13 marca 2020 Komfort gości weselnych

Zapraszając gości weselnych z pewnością każda Para Młoda chce zapewnić im komfort i wspaniałą zabawę. W tym artykule skupimy się jednak na możliwościach zadbania o przeróżne ułatwienia związane z weselem i, co bardzo ciekawe, okaże się, że ułatwieniom tym posłużą produkty papeterii ślubnej.

Już z poprzednich artykułów mogliście się dowiedzieć o bardzo szerokim spektrum produktów związanych z papeterią ślubną, lecz artykuły te, w przeważającej mierze, skupione były na zaproszeniach ślubnych. Teraz postaramy się udowodnić, że również pozostałe produkty z tej kategorii są godne uwagi i że warto o nie zadbać. Co więc składa się na te „pozostałe produkty”? Najistotniejszymi wydają się być:

  • plany stołów weselnych
  • numery stołów weselnych
  • winietki
  • menu weselne

Posiadając powyższe dodatki, w wystarczający sposób zadbacie o komfort wszystkich zaproszonych gości oraz unikniecie niepotrzebnych Ich wątpliwości, czy też wrażenia zagubienia się.

Plan stołów weselnych

Takie plany to nic innego jak duża plansza, na której znajduje się schematyczny rysunek, przedstawiający rzut sali weselnej z góry. Na rysunku tym rozmieszczone są ponumerowane stoły znajdujące się na sali, co pomaga w rozeznaniu się w topografii miejsca zabawy :). Sama numeracja stołów nie byłaby nikomu zbyt pomocna, więc stosuje się ją wraz z nazwiskami gości, co pozwala Im na łatwe odnalezienie przydzielonego im miejsca.

Numery stołów weselnych

Numery stołów najczęściej zestawia się z planem stołów, a ich forma zależna jest od ogólnego wystroju sali. Ważnym jest, żeby numery były wystarczająco widoczne, lecz jednocześnie tak rozmiejscowione, żeby nie przeszkadzały gościom w trakcie trwania wesela. Umówmy się – numery stołów będą przydatne w zasadzie wyłącznie w pierwszych chwilach wesela, kiedy każdy z gości będzie poszukiwał swojego miejsca.

Winietki na stoły weselne

Winietki na stoły weselne pojawiały się już w temacie ogólnym, czyli w artykule poświęconym papeterii ślubnej w którym staraliśmy się Was przekonać, że są one bardzo istotnym elementem organizacji ślubu i wesela. Teraz pokażmy Wam do czego przydają się one w praktyce. Zakładając, że na sali weselnej znajdują się plany stołów, można śmiało stwierdzić, że goście już orientacyjnie wiedzą w jakim miejscu będą biesiadować. Aby jednak uniknąć chaosu związanego z wyborem poszczególnych miejsc przy danym stole, dobrze jest wykorzystać dobrodziejstwo oferowane przez winietki.

Winietki z imieniem i nazwiskiem każdego z gości umieszcza się na stole w taki sposób, żeby były widoczne w momencie, gdy goście zbliżają się do stołu. Podchodzący do stołu goście już „na pierwszy rzut oka” wiedzą które miejsce przy stole jest im przewidziane i bez obaw, że jest ono już zajęte przez inną osobę, mogą śmiało się rozgościć.

Menu weselne

Dla części osób menu weselne może okazać się zupełnie zbyteczne, gdyż i tak skosztują wszystkiego co pojawi się na stole w trakcie całej zabawy weselnej. Menu jest więc „wynalazkiem” przeznaczonym dla tych osób, które albo są na coś uczulone, albo trzymają się restrykcyjnej diety. Możliwość zaglądnięcia do menu zawierającego pełną listę czekających ich dań może być dla takich osób zbawienne, gdyż będą wiedziały na co mogą sobie pozwolić, a czego lepiej żeby unikały. Taka drobna rzecz może być bardzo dobrze odebrana i doceniona przez Waszych gości.

Jeżeli zastanawialiście się nad sensem stosowania powyższych produktów papeterii ślubnej, to mamy ogromną nadzieję, że teraz już nie macie żadnych wątpliwości, że warto zadbać nawet o tak drobne szczegóły związane z organizacją wesela.

Kategorie artykułu: Papeteria okolicznościowa