Papeteria ślubna – zestaw podstawowy

6 maja 2020 Papeteria ślubna

Na wyroby papeterii ślubnej składa się bardzo wiele elementów. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym czy konieczne jest zamówienie pełnego, wieloelementowego kompletu, czy też wystarczy jego część, a jeśli tak to, które wyroby są najistotniejsze. Szukający odpowiedzi na powyższe pytania często kierują się chęcią obniżenia kosztów, ale równie często powodem jest chęć uniknięcia niepotrzebnego przepychu.

Dobór wyrobów papeterii ślubnej zależy od preferencji każdej Pary Młodej, ale naszym zdaniem można określić pewien zestaw minimalny, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo dobrze wpłynie na całą oprawę ślubu i wesela. Gdybyśmy mieli wybrać najbardziej istotne elementy składające się na minimalistyczny zestaw papeterii ślubnej, to z pewnością znalazłyby się w nim takie pozycje jak:

  • zaproszenia
  • winietki
  • zawieszki na butelki

Te trzy wyroby papiernicze są może nie tyle, że koniecznością, ale z pewnością ci którzy zdecydują się na ich zakup nie będą tego żałować.

Zaproszenia ślubne

Jest to pozycja raczej konieczna dla wszystkich, którzy pragną w elegancki sposób poinformować potencjalnych gości o dacie ślubu, jak i oczywiście zaprosić ich na tą wyjątkową uroczystość. Bez zaproszeń da się obyć decydując się na rozesłanie e-maili, powiadomienia telefoniczne, czy też osobiste, ale chyba każdy przyzna, że klasyczne, papierowe zaproszenia mają w sobie to coś i pewnie niejednemu trudno byłoby z nich zrezygnować.

Dla tych, którzy szukają oszczędności, mamy również dobrą wiadomość – zaproszenia ślubne wcale nie muszą być drogie, a część wydatków związanych z ich wysyłką możecie zaoszczędzić decydując się na osobiste wręczanie zaproszeń swoim gościom.

Winietki na stoły

Winietki są wyrobami papierniczymi, które pomogą Wam uniknąć chaosu tuż na początku wesela. Nie są one niczym innym, jak tylko kartkami rozstawianymi na stołach, które informują Waszych gości o miejscach, które przewidzieliście dla nich przy stole. Jeśli zdecydujecie się na zaproszenia, to wspaniale będzie również posiadać i winietki, które nie tylko odegrają kluczowa rolę w czasie wejścia Waszych gości na salę weselną, ale również mogą stać się delikatnym akcentem ozdobnym.

Zawieszki na butelki

Na zawieszkach najczęściej umieszcza się imiona Pary Młodej lub krótkie wierszyki związane z toastami. Jest to teoretycznie najmniej potrzebny element minimalnego zestawu papeterii ślubnej, ale równocześnie jest bardzo miłym, ozdobnym akcentem, spełniającym również funkcję ozdobną. Ładne zawieszki na butelki są najprostszym i jednocześnie najefektowniejszym sposobem o zadbanie o niecodzienny wygląd każdej butelki, która znajduje się na stole.

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty pomogą Wam w dokonaniu trafnego wyboru oraz, że przynajmniej częściowo zgadzacie się z nami. Jesteśmy przekonani, że jeśli zdecydujecie się wykorzystać powyższe trzy elementy papeterii ślubnej, to będzie to zdecydowanie wystarczający zestaw dla każdej Pary Młodej.

Kategorie artykułu: Papeteria okolicznościowa