Papeteria ślubna

24 kwietnia 2018

Papeteria ślubna powinna być piękna, subtelna i elegancka. Powinna zachwycać Parę Młodą jak i również zaproszonych gości weselnych. Jak najbardziej papeterię można uznać jako jeden z nieodłącznych elementów dekoracji ślubu i sali weselnej.

Papeteria ślubna to nie tylko zaproszenia, w tej kategorii znajdziemy również oprócz zaproszeń ślubnych:

  • RSVP
  • winietki z nazwiskami gości
  • plany stołów
  • zawieszki na alkohol
  • menu
  • podziękowania dla gości
  • pudełka na ciasto

Zazwyczaj papeteria ślubna dopasowywana jest do wystroju i aranżacji sali, tak aby wszystko tworzyło piękną całość. Jest ona nieodzownym elementem stylizacji tej wyjątkowej uroczystości. Wybór papeterii jest naprawdę ogromny.

Na początek skupiamy się na wyborze zaproszenia ślubnego. Szukamy odpowiedniego wzoru, koloru, grafiki, chcemy aby było ono wyjątkowe i zachwyciło wyglądem Nas jak i zaproszonych gości. Zaproszenia jak i resztę papeterii ślubnej możemy wybrać z tym samym motywem przewodnim. W takim przypadku zaczynamy poszukiwania od motywu który nam się podoba. Mogą to być kwiaty różnych gatunków, przez kwiaty możemy również rozumieć motywy kwiatowe różnokolorowe jak i wybór jednego konkretnego gatunku i koloru. Może to być jakiś konkretny kolor na przykład złoty, czerwony, niebieski czy inny nasz ulubiony. Wtedy zaczynacie poszukiwania odpowiedniej papeterii.

Począwszy od zaproszeń wybór jest naprawdę duży i sam wybór zaproszenia zajmie Wam pewnie trochę czasu. Na szczęście każda firma oferująca zaproszenia wysyła również próbki dzięki temu łatwiej jest nam wybrać odpowiednie zaproszenie. Zdarza się bowiem, że coś co na zdjęciach w komputerze wygląda bardzo ładnie lecz jak mamy już to w rękach okazuje się, że jednak nie tego oczekiwaliśmy. Dlatego warto zamawiać próbki. Większość firm staje na głowie aby poprzez pokazane zdjęcia na swojej stronie oddać jak najwięcej szczegółów zaproszenia, aby jak najbliżej przypominało to zaproszenia które oni widzą. Większości firm na szczęście się to udaje.

Wraz z wyborem zaproszenia możemy zamówić tak zwane RSVP – jest to skrót pochodzący z francuskiego zwrotu „répondez s’il vous plaît” co po prostu oznacza potwierdzenie przybycia a dosłownie tłumaczony „proszę odpowiedzieć”. Na takim dodatkowym bileciku do zaproszenia możemy umieścić informację o tym do kiedy zaproszeni goście proszeni są o potwierdzenie przybycia. Podajemy tak również nasze telefony aby mogli oni do nas zadzwonić lub też adres gdzie mogą odesłać bilecik, w którym zaznaczają czy przybędą, czy też niestety muszą zrezygnować z uczestnictwa w tym ważnym dla Was dniu.

Jak już znajdziemy to wymarzone zaproszenie ślubne możemy wybierać kolejną papeterię. Winietki z nazwiskami zaproszonych gości, plany stołów oraz numery stołów tak aby każdy zaproszony gość wiedział gdzie gdzie ma usiąść, menu weselne przedstawiające każde serwowane dania i desery na weselu, podziękowania dla gości czy pudełka na ciasto. Taką papeterię możemy wybrać dostosowaną do zaproszenia. Każda z nich będzie posiadała ten sam motyw przewodni co na zaproszeniu które otrzymali goście weselni.

Winietki ślubne są bardzo fajnym pomysłem, który już chyba na stałe zagościł na przyjęciach weselnych. Para Młoda wraz z pomocą bliskich może usadzić gości tak aby ciocia Agata nie siedziała blisko wujka Józka bo przecież się nie lubią. Przyjaciół możemy posadzić razem tak aby każdy dobrze się bawił, nawet jeśli nie wszyscy się znają bo tak przecież się zdarza, możemy posadzić ich z kim, z kim uważamy że będą się dobrze bawić. Jest to bardzo fajne rozwiązanie bo z reguły goście nie wiedzą gdzie usiąść i często zdarza się tak, że woleli by siedzieć w innym miejscu czasem nawet przy kimś kogo nie znają bo wtedy mogą poznać bliskich drugiej strony.

Kategorie artykułu: Papeteria okolicznościowa