Rodzaje papeterii ślubnej – zaproszenia ślubne

27 kwietnia 2018

Papeteria okolicznościowa w tym, między innymi ślubna to dość szeroki temat, który postaram się Wam przybliżyć. Wybór jej jest duży, począwszy od samych zaproszeń na ślub, winietek, zawieszek na alkohol, tablicach stołów i to gdzie który gość ma usiąść, oraz skromne upominki dla gości, podziękowania za ich przybycie, numery stołów, czy karty menu. Postaram się opisać wszystko po trochę.

Zaproszenia ślubne

Wszyscy wiemy po co są i dlaczego je wysyłamy. Przygotowują się do ślubu i planując wesele zazwyczaj chcemy aby najbliższa rodzina i przyjaciele byli przy Nas w tym najważniejszym dniu, w którym przysięgamy sobie miłość i wierność aż do śmierci. W związku z tym tworzymy listę gości począwszy od tych najważniejszych czyli naszych rodziców, a następnie rodzeństwo, ciocie i wujkowie, nie zapominając również o zaproszeniu przyjaciół i znajomych. Musimy również wybrać świadków na swój ślub. Mając już listę gości możemy zacząć poszukiwania zaproszeń ślubnych, w końcu wiemy ile ich już potrzebujemy. Na taki zaproszeniu zazwyczaj umieszczamy najważniejsze informacje dotyczące ślubu. Po pierwsze powinniśmy napisać kto z kim bierze ślub tak aby goście wiedzieli jak nazywa nie Panna Młoda i Pan Młody, bo przecież nie każdy może znać partnera, którego wybraliśmy sobie na współmałżonka.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniach?

Na zaproszeniu powinniśmy napisać kogo zapraszamy. Jeżeli jest to małżeństwo to oczywiście piszemy ich razem, oraz ewentualnie z dziećmi jeżeli małżeństwo je ma. Natomiast gdy zapraszamy koleżankę lub kolegę i nie znamy ich partnerów wystarczy dopisać „wraz z osobą towarzyszącą” i na to nikt nie powinien się obrazić. Dodatkowo w zaproszeniu powinniśmy umieścić takie informacje jak: data i godzina ślubu, miejsce gdzie ma się odbyć ślub i tu w zależności od tego jaki ślub bierzecie to albo wpisuje się jaki to kościół i w jakiej miejscowości, albo Urząd Stanu Cywilnego. W zaproszeniu ślubnym powinniśmy również umieścić informację czy zapraszamy gości tylko na ceremonię czy również na przyjęcie weselne lub obiad. Wtedy również wpisujemy informacje gdzie planowane jest przyjęcie weselne. Czasem również umieszcza się informację dotyczącą poprawin, jeżeli takie będą to należy o tym poinformować gości.

Kategorie artykułu: Papeteria okolicznościowa