Zaproszenia komunijne 2020

6 lutego 2020 Zaproszenia komunijne 2020

Wielkimi krokami nadchodzi sezon komunijny 2020. Podobnie jak poprzednie, również i ten rok będzie obfitował w efektowne nowości związane z przygotowaniami do ceremonii oraz organizacją wszelkich aspektów związanych z tym wyjątkowym dniem. Przed rodzicami stoją bowiem nie lada wyzwania, jak na przykład zorganizowanie przyjęcia komunijnego, co wiąże się z koniecznością znalezienie odpowiedniego lokalu, który ma wolne jeszcze terminy w tym jakże obleganym okresie. My jednak skoncentrujemy się na zupełnie innym aspekcie organizowania pierwszej komunii świętej, a mianowicie na zaproszeniach.

Zaproszenia komunijne są nieodłączną częścią organizowania pierwszej komunii. Tak jak kilkanaście lat temu zjawisko to była znacznie mniej rozpowszechnione, tak teraz trudno wyobrazić sobie nierozsyłania gościom pięknych, drukowanych zaproszeń, zawierających wszelkie szczegóły związane z tym szczególnym dniem w życiu każdego dziecka. Jak pewnie się domyślacie, wybór wzorów zaproszeń jest ogromy i całkiem mocno zróżnicowany. W ofertach firm zajmujących się produkcją zaproszeń komunijnych znajdziecie zarówno standardowe, znane już od lat modele zaproszeń, lecz części firm zależy na podążaniu za trendami i każdego roku tworzą nowe, coraz to atrakcyjniejsze propozycje, zgodne z aktualną modą. Na co więc można liczyć w 2020 roku?

Zaproszenia komunijne – trendy na 2020 rok

Personalizowane zaproszenia komunijne - Trendy 2020

Pozornie może się wydawać, że temat zaproszeń komunijnych, który istnieje w świadomości ludzi, nie ma prawa wnosić stale czegoś nowego i zaskakiwać oryginalnym podejściem do tematu, lecz jest to myślenie znacznie odbiegające od realiów. Zaproszenia komunijne stale ewoluują, a kierunek ich zmian uwarunkowany jest zarówno trendami modowymi, jak również oczekiwaniami osób je zamawiających. Kolejnym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na pojawianie się nowych wzorów zaproszeń jest choćby fakt pojawiania się nowych papierów ozdobnych w ofertach ich producentów, które z roku na rok są coraz bardziej wyrafinowane i eleganckie. Poza tym stale pojawiają się nowe techniki związane z drukiem oraz uszlachetnianiem druków, jak również różnorakie dodatki związane tematycznie z pierwszą komunią święta, dające się wspaniale wkomponować w stylistykę zaproszeń. Spróbujmy więc wyłonić najistotniejsze cechy zaproszeń, które będą wyróżniały wzory opracowane na rok 2020 w stosunku do tych, powstałych w latach ubiegłych.

Zaproszenia komunijne personalizowane – hit 2020 roku!

Personalizowane zaproszenia komunijne 2020

W roku 2020 można spodziewać się jeszcze większego zainteresowania zaproszeniami, które wykonywane są na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów, co w konsekwencji pociąga za sobą zmniejszenie sprzedaży zaproszeń gotowych, dostępnych w sklepach, czy też butikach. Ideą powstania ofert na personalizowane zaproszenia komunijne była chęć dostarczania ludziom zaproszeń, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również ich końcowy wygląd, jak i treść określane są ściśle przez osobę je zamawiającą. W konsekwencji złożenia zamówienia na personalizowane zaproszenia komunijne zyskuje się piękny produkt, wykonany zgodnie z oczekiwaniami klienta, który nie musi już godzić się na kompromisy, będące nieodłącznym towarzyszem gotowych wzorów zaproszeń.

Najważniejszą cechą personalizowanych zaproszeń komunijnych jest możliwość zawarcia w nich indywidualnej treści, która w żaden sposób nie musi być narzucona przez producenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w zaproszeniach można w łatwy i efektowny sposób zawrzeć wszelkie istotne informacje dotyczące zbliżającej się uroczystości, jak:

  • data i miejsce uroczystości
  • miejsce organizowanego przyjęcia komunijnego
  • treści dodatkowe jak wierszyki, cytaty itd.

Poza powyższymi korzyściami, zamawiający tego rodzaju zaproszenia mogą sami skomponować treść, która znacząco wpłynie na oryginalnych charakter całości zaproszenia, co w przypadku zaproszeń gotowych jest całkowicie niemożliwe i  jest się „skazanym” na odgórnie narzuconą treść, określoną przez producenta zaproszeń.

Dla wielu osób ważną zaletą zaproszeń wykonywanych na zamówienie jest również brak konieczności wypisywania ich ręcznie, co dotyczy nie tylko informacji o miejscu i dacie, lecz również i imion zapraszanych gości. Dostarczając firmie zajmującej się produkcją zaproszeń komunijnych listę zapraszanych gości, można bowiem liczyć na efektowne wkomponowanie jej w treść. W efekcie zyskuje się bardzo eleganckie w formie zaproszenia, które trafiają do klienta w formie gotowej do wręczenia.

Zaproszenia komunijne 2020 ze zdjęciem

Zaproszenia komunijne ze zdjeciem 2020

Bardzo ciekawą formą indywidualizacji i personalizacji zaproszeń komunijnych, która z pewnością będzie często wykorzystywana w sezonie 2020, jest możliwość zamieszczenia zdjęcia dziecka w zaproszeniu. Zdjęcia zamieszcza się zarówno na stronie zewnętrznej, jak i wewnętrznej, co zależy wyłącznie od wybranego wzoru, czy też potrzeb osoby zlecającej wykonanie zaproszeń. Skorzystanie z tej możliwości, w połączeniu ze wszystkimi wyżej wymienianymi wariantami personalizacji sprawia, że zaproszenia takie są niezwykle oryginalne i efektowne. Uznaje się również, że zaproszenia ze zdjęciem cieszą się tak dużą popularnością również z innego powodu, który związany jest z sentymentalnym podejściem zapraszany gości do uczestnictwa w uroczystości. Chodzi tu o fakt, że zaproszenia w takiej konwencji stanowią wspaniałą pamiątkę uczestnictwa w tak ważnym dniu członka rodziny. Takie zaproszenie z pewnością nie wyląduje w koszu, a nawet może stać się swoista ozdoba w reprezentatywnym miejscu w mieszkaniu zapraszanych gości.

Efektowne zaproszenia komunijne 2020 ze złoceniem

Zaproszenia komunijne ze złoceniem 2020

Niewątpliwym hitem sezony komunijnego 2020 będą również zaproszenia ze złoconą treścią. Tak jak sama możliwość pozłacania części elementów graficznych, czy też treści nie jest nowością samą w sobie, gdyż już od wielu lat można nabyć gotowe kartki świąteczne, jak również innego rodzaju produkty papiernicze z taka formą uszlachetnienia, tak możliwość złocenia każdej indywidualnej treści jest zgoła nowym trendem. Możliwość stosunkowo niedrogiego złocenia niskonakładowych druków wynika z rozwoju technologii uszlachetniania druków, które w tym momencie można wykonywać bez drogich matryc do tłoczeń, które nie tylko stanowiły spory wydatek „na start”, lecz również umożliwiały złocenie wyłącznie stałego, jednolitego motywu graficznego lub tekstu. Aktualnie każdy element tekstowy, łącznie z imionami gości, może zostać pozłocony i to w bardzo atrakcyjnej, niewygórowanej cenie!

Złocenie dotyczą zarówno treści, jak również jednolitych motywów graficznych, lecz nie należy spodziewać się możliwości złocenia takich elementów graficznych jak zdjęcia, czy też innego rodzaju grafik z przejściami tonalnymi. Pomijając jednak tego rodzaju ograniczenia, złocenie jest niebywale efektowne i nadaję zaproszeniom unikalnego wydźwięku i eleganckiej formy. Jeśli więc szukacie czegoś całkiem odmiennego i nieszablonowego, to zaproszenia komunijne ze złoceniem będą dla Was idealnym rozwiązaniem!

Sezon komunijny 2020 będzie wyjątkowy!

Zestawiając wyżej wymienione możliwości, które czekają na zamawiających zaproszenia komunijne, łatwo można dojść do wniosku, że nadchodzący sezon komunijny 2020 będzie zupełnie inny od poprzednich. Z pewnością personalizowane zaproszenia będą teraz najbardziej poszukiwaną formą zaproszeń, lecz wraz ze zmieniającymi się w ta stronę trendami warto pamiętać, żeby zamówienia na nie składać z większym wyprzedzeniem, gdyż w szczycie sezony komunijnego terminy realizacji takich zamówień mogą być najzwyczajniej zbyt długie i nieakceptowalne. Zachęcamy więc wszystkich do rozglądania się za najatrakcyjniejszą ofertą już w lutym!