Zaproszenia na rocznicę ślubu

17 marca 2020 Zaproszenia na rocznicę ślubu

Jak się już pewnie przekonaliście, indywidualne zaproszenia okolicznościowe wykonywane są na najróżniejsze okazje. W tym artykule skupimy się na jednej z ich odmian, a mianowicie na zaproszeniach na rocznicę ślubu. Każda okrągła rocznica ślubu jest wspaniałym pretekstem do świętowania w gronie rodzinnym oraz zorganizowania niezapomnianej, wyjątkowej imprezy. Skoro okrągłe rocznice ślubu są tak chętnie celebrowane przez ludzi, to z pewnością zależy im również na eleganckiej i efektownej otoczce jubileuszu, o którą bardzo łatwo można zadbać, wykorzystując opracowaną specjalnie na takie okazje papeterią okolicznościową.

W skład produktów papierniczych, które składają się na zestaw papeterii na jubileusze zaślubin wchodzą najczęściej zaproszenia oraz winietki. Jest to zestaw stosunkowo skromny, szczególnie gdy porówna się go z papeterią ślubną, lecz zdecydowanie wystarczający. Część jubilatów decyduje się nawet wyłącznie na zamówienie zaproszeń, co również jest w wielu przypadkach wystarczające.

Co wyróżnia zaproszenia na rocznicę ślubu?

Zaproszenia na rocznicę ślubu, bardzo często mają design zbliżony do zaproszeń ślubnych, co oznacza, że charakteryzują się przede wszystkim elegancją. W zaproszeniach rocznicowych stosuje się również bardzo podobne papiery ozdobne, które podkreślają ich niecodzienny charakter i wyjątkowość nadchodzącej imprezy. Co jednak odróżnia ten rodzaj zaproszeń od pozostałych?

Zaproszenia na 25 rocznicę ślubu - srebrne wesele

Najistotniejszym aspektem, który odróżnia zaproszenia na rocznicę ślubu są efektownie eksponowane liczby, odpowiadające danej rocznicy ślubu. Najczęściej umieszczane są one na pierwszej stronie zaproszenia, w otoczeniu eleganckich, subtelnych ornamentów. Dobrze dobrana czcionka, która współgra z ornamentami, może wyglądać naprawdę pięknie i w wielu przypadkach staje się jedynym elementem ozdobnym pierwszej strony zaproszeń.

Oczywiście wyróżniki zaproszeń na rocznicę ślubu nie kończą się na efektownie stylizowanych prezentacjach rodzaju jubileuszu. Częstą praktyką towarzyszącą produkcji zaproszeń rocznicowych jest zamieszczanie w nich zdjęć jubilatów, wykonanych w dniu ich ślubu. Takie zdjęcia wnoszą do zaproszeń bardzo indywidualny charakter i pięknie komponują się z pozostałymi elementami zaproszeń, stając się ich wyjątkową, sentymentalną ozdobą.

Zaproszenia na rocznice ślubu - złote wesele

Zaproszenia na rocznicę ślubu dają również możliwość działania kolorami. Chodzi tu o stosowanie barw, które odpowiadają potocznym nazwom poszczególnych rocznic ślubu, jak na przykład „srebrne wesele„, „złote wesele„, czy też „koralowe gody„. Kolorystyka stosowana w zaproszeniach dotyczy zarówno druku, jak również papierów oraz dodatków takich jak na przykład wstążki, które odpowiednio dobrane wspaniale oddają charakter danego jubileuszu. Wspaniały przykład zastosowania efektownych kolorów papieru znajduje się powyżej – chyba sami przyznacie, że kolorystyka już sama mówi o jaką rocznicę chodzi 🙂

Jeśli interesuje Was poznanie przykładowych produktów, które świetnie obrazują co i w jaki sposób można wykonać w ramach jubileuszy zaślubin, to zachęcam Was do zapoznania się z ofertą na zaproszenia na rocznicę ślubu firmy Comfore, będącą jedną z ciekawszych propozycji wśród sklepów internetowych oferujących papeterię okolicznościową związaną z organizacją uroczystych jubileuszy. Myślę, że już jeden „rzut oka” wystarczy, abyście mogli zobrazować sobie jak bardzo efektowne i ściśle dopasowane do opisywanych okazji są te zaproszenia.

Co może znaleźć się w zaproszeniach na rocznicę ślubu?

Biorąc pod uwagę, że skupiamy się tutaj na zaproszeniach indywidualnych, wszystko to co ma znaleźć się we wnętrzu zaproszeń jest w 100% zależne od osoby je zamawiającej. Warto więc wykorzystać taką okazję i zapewnić sobie zupełnie indywidualne i niepowtarzalne zaproszenia, które możliwie najbardziej będą oddawały charakter małżeństwa, jak i samych jubilatów. Co więc umieszczać w zaproszeniach rocznicowych?

Najistotniejsza jest sama treść zaproszeń, która musi zawierać wszelkie informacje z wiązane z miejscem, jak również godziną rozpoczęcia uroczystości oraz pozostałymi, ważnymi dla zapraszanych gości danymi. Pisanie o tym może zakrawać o truizm, ale zdarza się, że na skutek ekscytacji związanej z organizacją uroczystości rocznicowej, ludzie zapominają o istotnych rzeczach, które powinny być zawarte w treści zaproszenia.

Warto również zadbać o odpowiednią formę treści, która nie powinna być wyłącznie zlepkiem suchych informacji, lecz miłym, przyjaznym tekstem kierowanym do najbliższych osób.

W zaproszeniach można również umieścić zdjęcie jubilatów z dnia ślubu, o czym była wzmianka we wcześniejszej części artykułu, a jeśli poniesie Was fantazja, to również bliski Waszemu sercu wierszyk, lub cytat. Jeśli poświęcicie trochę czasu na opracowanie zawartości zaproszeń, to z pewnością uda Wam się stworzyć coś wyjątkowego i wspaniałego!

Kategorie artykułu: Papeteria okolicznościowa